Kari-Anne Opsal

Kari-Anne Opsal

Kari-Anne Opsal lokalpolitiker for Arbeiderpartiet. Hun var fylkesråd for næring i Troms fra høsten 2011 til mars 2013. Før dette var hun fylkesråd for samferdsel og miljø fra mars 2009. Opsal var medlem av Harstad kommunestyre fra 1999 og varaordfører fra 2003.

I perioden fra oktober 2005 til august 2007 var hun politisk rådgiver i Fiskeri- og kystdepartementet.

Oppsal er utdanna jurist fra Universitetet i Tromsø. Hun har hatt ulike saksbehandlerstillinger i det offentlige. Fra 2001 dreiv hun egen advokatvirksomhet.

På Dyrøyseminaret 2014 skal Opsal delta i debatt om fremtiden for Fylkeskommunen.